Titulní strana » Ukončené soutěže » Upravujeme RAW


V sedmém kole opět vystavujeme bracketingovou sérii pěti fotografií. Zkuste s pomocí převodu RAW, HDR zpracování a dalších úprav vytáhnout atmosferu fotografie.

_DSC15697.NEF _DSC15698.NEF _DSC15699.NEF _DSC19183.NEF _DSC15701.NEF
stáhnout | stáhnout | stáhnout | stáhnout | stáhnout
Foto ve formátu NEF, velikost jednoho souboru je 15,5 MB, autor: Ivo Prümmer


Fotografii můžete upravovat ve vašem oblíbeném RAW konvertoru. Nezáleží jestli RAW konvertor je komerční nebo zadarmo. Pokud jste ještě fotografie z RAW nevyvolávali a chtěli byste to zkusit, doporučujeme vám nastudovat některý z našich článků s tématikou konverze RAW: RAW kvalitně a zdarma?, Jízda v Camera RAW, Formule 1 ve stáji RAW, Mistr RAW I


Úprava musí spočívat v převodu RAW, HDR zpracování, barevných a tonálních úpravách, popřípadě retuších. Není dovoleno použít části jiné fotografie. Hotovou fotografii zmenšete na velikost 1 400 px v delším rozměru a vložte do této galerie. Do popisku fotografie uveďte, jaký program jste na konverzi použili. Ostatní fotografové zajisté uvítají, když připíšete stručný popis úprav.

Mezi fotografiemi se hlasuje. V jednom kole můžete vybrat pouze jediného zástupce. Hlasování lze v průběhu kola měnit. Nové hlasování zahájíte klepnutím na „odstranit hlas“.

Uživatelé fotogalerie mohou nabídnout své fotografie k úpravám. Pro datovou velikost souborů doporučujeme využít internetových úschoven a redakci poslat jen odkaz na email galerie@digiarena.cz. Výběr fotografií a následné vystavení je na redakci DIGIareny.


V tomto kole se vystavuje a hlasuje do 27. května 2009.

Vyhlášení výsledků předchozího kola

Upravujeme RAW 1.kolo 
Svítání pod Sirotčím hradem
47 106
Upravujeme RAW 2.kolo 
Indický vlak
36 47
Upravujeme RAW 3.kolo 
Svítání na Pohansku v HDR
33 97
Upravujeme RAW 4.kolo 
Dětský sen
13 18
Upravujeme RAW 5.kolo 
Neobyčejná balíkovka
29 44
Upravujeme RAW 6.kolo 
Jak fotí profíci
41 55
V této kategorii není žádná fotografie