Titulní strana » Kategorie » Krajina a příroda

Rychle na další fotografii: stiskněte na klávesnici šipku doprava, nebo doleva

Jeden krasny kopec v Beskydech

Autor: hp708
všechny fotografie tohoto autora
Datum: 27. 1. 2009  Zobrazení: 650 ×
Hodnocení: průměrná známka se zobrazí až po vašem vlastním hodnocení
« další ·
toto je dusledek nasi prumyslove doby (hp708)

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Chan
27. 1. 2009 21:27

Jedna nehezká fotka jednoho krásného kopce v Beskydech...
Ale aby sis z toho něco odnesl(a), tak za prvé: Zvolil(a) jsi nejhorší možnou kompozici. Existují určiá pravidla, která bys jako začátečník měl(a) poznat a držet se jich (viz spousta fotopříruček). A za druhé: Mraky máš hrozně přeexponované, což krajinářské fotografii na kráse nepřidá.

Hodnocení: Známka se zobrazí až po vašem vlastním hodnocení fotografie 
   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Marcel Kudlvasr
28. 1. 2009 05:33

To jsi HP,vskutku pomoh Chane,no nic Aktualno:mohlo to dopadnou daleko hůř,že,ta oblačnost je na hraně ,až budou základní filtry(polar a šedous),bude to hned vo něčem jiném,bylo popoledni,o důvod víc být ve střehu a přepnout na M-anuální režim,clona aspoň 8,ISO dolů,korekce pod,,O,,...no a fotit a kontrolovat na místě přes vokno-displey,případný repete do rezervy...jinak rady tuná na foru vedle a u Neffa ,atd. některé,,nalejvárny na Netu jsou přehlednější než přírůčky ,a z nich doporučuji opět Neffa,že...Pod Modrou Oblohou Marcel od Zvonu,ozvi se mi díky,...

Hodnocení: Známka se zobrazí až po vašem vlastním hodnocení fotografie 
   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Chan
28. 1. 2009 09:11

A nepomohl? Vždyť jsem popsal dvě zásadní chyby této fotografie. Informací o tom, jak fotit, je na netu a v knížkách habakuk, pokud tedy autor chce, vyhledá si je a poučí se. Co víc chtít? Wink

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
hp708
28. 1. 2009 21:56

Pro Chana: Děkuji za reakce, ale teprve začínám, to byla moje první fotka s polarizákem, ale k tvým připomínkám, samozřejmně si rád přečtu připomínky k mým fotografiím, ale nehraju si na žádného profesionála a koukal jsem na tvé fotografie a některé příspěvky ti taky vytýkají chyby ( ovšem ty jsi je dokázal hned hezky okomentovat ve svůj prospěch). Ono s polarizákem, když stojíš ve stínu, kde nesvítí slunce a snímáš Lysou horu ( a podle tvých fotek z Borové víš, odkud jsem to snímal) s ním můžeš točit jak chceš, a neuděláš s tím nic víc. Neber tuto moji reakci nijak špatně - vyjádřil jsem jenom svůj názor.

   Upozornit moderátory na tento příspěvek
Chan
30. 1. 2009 08:51

Neberu to špatně, však já taky napsal jen svůj názor. Smile Hele, polarizák nepolarizák, ty chyby, co jsem uvedl, nemají s filtrem nic společného. Nikdo se nemusí stydět za to, že je začátečník, a nikdo učený z nebe nespadl. Je fajn, že to tak bereš a na nic si nehraješ. Proto dbej dobře míněných rad a něco o fotografování si přečti. Kompozice je základ... Expozice též... No a práce s polarizačním filtrem... To by byla také kapitola sama pro sebe.

Výrobce fotoaparátu: OLYMPUS IMAGING CORP. Model fotoaparátu E-510
Název souboru: Lys_hora.JPG Velikost souboru: 198737 B
Datum/čas souboru: 2009:01:27 20:29:40 Datum/čas snímku: 2008:12:29 12:55:30
Rozlišení: 640 x 480 Blesk: ne (auto)
Ohnisková vzdálenost: 42,0 mm Expoziční doba: 0,0080 s (1/125)
Clona: f/6,3 ISO: 100
Vyvážení bílé: manuální Light Source: Fine weather
Měření expozice: matrix Exposure: Creative Program (based towards depth of field)